Дан школе свечано је прослављен организовањем приредбе у Белој сали Културног центра у Крушевцу. Директорка школе Весна Миленковић у уводном обраћању говорила је о успешно спроведеним Еразмус + пројектима у току претходне две школске године.

У холу Културног центра постављени су панои са фотографијама учешћа наших наставика у мобилностима у оквиру Еразмус + КА101 ,,Иновативним методама до унапређења наставе и учења” и   Еразмус + КА229 пројекта,,Бити Европљанин: размена култура и пракси”.

Поводом Дана школе штампани су флајери на којима се налазе и подаци о Еразмус + пројектима. Флајери су подељени представницима локалних власти, родитељима, наставницима и ученицима.  Садржај флајера можете погледати овде – Flajer OS Strahinja Popovic

Овим активностима извршена је дисеминација пројекта локалној заједници.