У  Дворану, 8.3.2019. године, поводом Дана жена организована је радионица под називом Поклон за моју маму.  У радионици су учествовали ученици 1. разреда, њихове маме и  учитељица Душица Милићевић.

Циљ ове  радионице био је да  ученици схвате значај породице и породичног окружења.

Ученици и родитељи су према сопственом афинитету учествовали у изради честитки или   прављењу цвећа од различитог материјала (папир, шушке, салвете, туфери…). Атмосфера на самој радионици је била позитивна, уз послужење и прикладну музику за тај дан.

На крају радионице свако дете је својој мами поклонило честитку , а свим присутним дамама по цвет.

Деца млађег узраста драмске секције су за ову активност  припремили прикладан програм. Најпре нас је ученица 1. разреда Мартина Анђелковић упознала о значају 8.марта како у нашој земљи тако и у свету, а затим су ученици  рецитовали предивне стихове посвећене Дану жена. Активност смо завршили песмом „Моја мама дивно прича“  и кореографијом за Мамино коло  коју су нам извели најмлађи ученици наше школе.

учитељица Душица Милићевић