У континуитету , десети пут, одржава се квиз знања „ВИКТОРОВИ ЧУВАРИ ПРИРОДЕ”. Идеја је потекла од Еколошког покрета ”Бела бреза” из Крушевца, пре десет годинa, а школе, чланице покрета, су организатори и реализатори пројекта до данас. Школа домаћин десетог такмичењаје ОШ „СтрахињаПоповић“ Дворане. Овогодишње такмичење одржано је у Културном центру Крушевац.

На почетку програма присутнима се обратио руководилац школске управе Крушевац, Зоран Асковић. Пре десет година заједно са покојним Виктором Домиjаном, координатором еколошког покрета Бела бреза, био је иницијатор првог такмичења ”Чувари природе”. У знак захвалности Виктору Домијану за несебично залагање да овај квиз опстане квиз је назван ”ВИКТОРОВИ ЧУВАРИ ПРИРОДЕ”. Такмичење је отворила Весна Миленковић, директор школе ”Страхиња Поповић” у Дворану. И ове године аутор квиза је Ивана Благојевић. За естетски део простора побринуо се актив наставника разредне наставе. Цела манифестација је реализована уз свесрдну подршку Еколошког покрета ”Бела бреза” који је обезбедио дипломе и награде за такмичаре. Регуларност такмичења пратио је тим супервизора: Нада Будимовић, Иван Парезановић и Данијела Секулић. На овогодишње такмичење пријавиле су се 4 екипе: ОШ” Деспот Стефан” Степош, ОШ ”КнезЛазар” Велики Купци, ОШ ”Брана Павловић” Коњух, и школа домаћин ОШ ” Страхиња Поповић” Дворане. Новина у квизу била је игра убацања чепова у кутију и гађање лименки, тако да се од ученика тражило и знање и спретност. Такмичарима није недостајало ни једно ни друго. И ове године, трећи пут за редом, победник је екипа школе домаћина: Емилија, 4.разред Дворане, Марија, 4. разред у Модрици и Николина, 3. разред Дворане. Друго место заузела је екипа из ОШ ”Кнез Лазар” Велики Купци, а треће место ОШ ” Деспот Стефан” Горњи Степош. На крају програма представили су се ученици млађих разреда кроз краћи уметнички програм, а затим је уследило проглашење победника, додела диплома и награда, а затим послужење и дружење учесника програма.

учитељица Драгица Стајковић