Друштво учитеља Крушевац  организовало је стручну трибину  за наставнике и родитеље у Белој сали Културног центра 31.10.2019. године. Стручана трибина ”Читај за пет” и промоција књига Снежане и Зорана Јешића изазвала је велико интересовање те је простор био мали за све посетиоце. Трибина је била интерактивна, а књиге су представљене на врло занимљив начин: ученици 1 . разреда, гости београдске основне школе су читали причу по причу, а основци наших основних школа су кроз глуму, креативно и надахнуто, причу  приближили, пре свега, деци. Другаци издвојеног одељења у Модрици, Јана Петковић и Страхиња Петровић су  били на висини задатка драматизујући причу ”На снегу”, што је било пропраћено аплаузом другова из публике. Трибина се завршила уз песму ”Читај за пет” , а школе су добиле на поклон по пример књиге за школску библиотеку.