За читав српски род 27.јануар је веома значајан  и свечан дан јер се  тада у свим школама у Србији  прославља велики празник Свети Сава. У недељу, 27. јануара са почетком у 11:30 у ОШ ,,Страхиња Поповић” у Сеземчи  прослављен је велики српски књижевник, учитељ и просветитељ Свети Сава. Свечаност је у нашој школи почела извођењем Светосавске химне. Свечани чин молитвеног освећења славског колача обавио је свештеник. Након свечаног чина сечења колача, уследила је приредба под називом  ,,Свети Сава-велики српски учитељ”. Бројни гости међу којима су били родитељи наших ученика, мештани села, баке, деке, рођаци, бивши ученици наше школе, као и представници Месне заједнице Трмчаре увеличалчи су ову свечаност својим присуством.  Гости су уживали у рецитацијама, песмама и играма које су припремили наши ученици.  Порука ове приредбе остаће упамћена  да Срби имају свога светитеља и учитеља Светог Саву, српске крви и српскога имена, који ће кроз сва времена  одушевљавати и штитити српски народ.

Учитљица Јасмина Ђорђевић