Поводом обележавања светског дана очувања озонског омотача ученици 5. разреда имали су предавање о појму и значају озонског омотача. Предметни наставници географије Маријана Радивојевић и физике Зорица Обрадовић одржали су заједнички час на коме су ученике упознали са проблемом озонске рупе и значају очувања озонског омотача. Циљ предавања био је да се ученици благовремено упознају са појмом озонског омотача, његовом улогом у животу на земљи али свеобухватним проблемом настанка озонских рупа. Ученицма је предочено на који начин могу да помогну у очувању озонског омотача и шта је то уствари оно чиме они у свакодневним навикама доводе до тога да се јављају озонске рупе. Презентован је рад на тему „Озонски омотач-природна крема за сунчање“, а потом су ученици били у прилици да погледају интересантни документарни цртани филм „Озонко“.