ОШ „ Страхиња Поповић“ Дворане

Обавештење за родитеље будућих првака

Поштовани родитељи ,

Овим путем обавештавамо Вас да од 1.априла 2021.године почиње упис ђака у први разред за наредну шк.2021/2022.годину.

За сву децу рођену од 1.марта 2014.године до 28.фебруара 2 015.године упис у први разред је обавезан .

На порталу Euprava https://euprava.gov.rs/  од 22.марта 2021.године можете заказати термин за тестирање свог детета у школи. Уколико не желите да закажете термин електронским путем, можете контактирати школу  на тел:037- 3698-104 или педагога школе на тел: 064-219-59-31 сваког радног дана од 08-12 часова и ми ћемо Вам заказати термин тестирања.

Приликом пријављивања детета није потребно доносити документацију у папирној форми. Извод из матичне књиге рођених, евиденције пребивалишта , потврда педијатра о спремности за полазак у први разред и потврду о обављеном обавезном предшколском програму прибавиће школа електронским путем по службеној дужности.

У обавези сте да обавите систематски преглед детета код изабраног педијатра како би добили потврду за спремност детета за упис у први разред.

Добро дошли са радошћу очекујемо ђаке прваке!

Директорка школе

Весна Миленковић