Угледни час ликовне културе: Зимско дрво

Угледни час ликовне културе одржала је учитељица Сања Јовановић у одељењу првог и другог разреда матичне школе. Час је започео драматизацијом текста у коме се говори да дрво позива пахуљице да падају. како би се угрејало. Након тога уследио је разговор о тексту. Ученици су сами открили шта ће да раде на часу.Том приликом наставница објашњава нову технику рада ”3Д колаж”. Наставница је поделила ученике у групе и поделила материјал ученицима. Објаснила је поступак рада па су ученици уз пријатну музику о зимским чаролијама приступили раду. У раду су користили хамер, пена папир, тестенине, кокице, фломастере, шпагете папирне пахуљице. У току рада наставник прати њихов рад у 3 фазе. У завршном делу часа извршена је естетска анализа часова.: ченици су извршили самопроцену свог рад и избор најуспешнијег рада.