У оквиру дечјег филмског фестивала ученици издвојеног одељења у Сеземчи су 29. октобра у биоскопу ,,Крушевац” одгледали цртани филм ,,Солан и Лудвиг”. Цртани филм са елементима комедије и фантазије говори о такмичењу два супарничка села Флаклипа и Слидре. Након дугог периода, Флаклипа и Слидра доносе одлуку да покрену традиционално такмичење у прављењу сира. Хвалисаве птица Солан, нервозни јеж Лудвиг и проналазач меког срца Реодор верују да ће удруженим снагама изаћи као победници из овог авантуристичког окршаја. Ученици су имали прилику да уоче и препознају вредности филмске уметности, развију осећања о вредностима доброте и моралних вредности, науче како да се понашају у извесним животним ситуацијама и да вреднују сценска остварења кроз сагледавање врлина и мана главних актера. Оно што је најважније, ученици су уживали у комедији а посебно их је насмејало понашање нервозног јежа Лудвига.