У Центру за стручно усавршавање, 5. марта 2019.године, одржано је предавање ,,Безбедност деце на интернету” за ученике. Наши наставници Драган Лазић и Дарко Обрадовић су се одазвали позиву и повели своје ученике 7. и 5. разреда.

Због актуелности теме, за све заинтересоване родитеље, наставнике и остало грађанство предвиђен је термин за предавање 06.03.2019. године у 18 сати.

Предавач је Влада Арсић, сертификовани предавач МУП-а на тему педофилије, интернет-предатора, трговине људима, наркоманије и секти. Предавања су интерактивна и махом се своде на конкретне случајеве, на оно што се у Србији већ догодило и начин како је до тога дошло. Користе се и видео материјали појединих случајева како би се деца упознала са механизмом које интернет-предатори користе приликом врбовања жртава.