Удружење биолога Крушевац под покровитељством Града Крушевца и Локалним акционим планом за младе града Крушевца, реализовало је едукативни једнодневни излет за ученике осмог разреда и ученике средњих школа у оквиру пројекта за младе под називом „Науку примени Јастребац нек зелени“ у суботу 8.октобра 2022.године, а учесници су били и ученици 8. разреда наше школе, директор школе Жаклина Живковић као и разредни старешина, Ивана Јаковљевић.

Ученици су се на излету упознали са околином , обишли природно добро Прокоп и Планинарски дом Србија шуме са расадаником. Такође су присуствовали предавању„Природне одлике Јастрепца“ и учествовали у радионици „Науку примени – Јастребац нек зелени “ на којој су осликавали платнене торбе које могу бити замена за једнократне пластичне кесе.

Ученици су на излету имали слободно време као и организован ручак. Сви учесници у овом пројекту добили су дипломе и захвалнице.