Туристичка организација града Крушевца отворила је забавни парк „Шаренград“, 28. јуна 2021. године на атрактивној локацији у граду и према досадашњим подацима, влада велика посећеност и позитивно мишљење о парку. Како је парк тематски прављен и намењен, пре свега, најмлађој популацији, врло је погодан за реализацију дечијих програма које смо реализовали током летњег распуста на летњој позорници. На отвореном простору у парку, трајно је постављена бина, димензија 5 м X 4 м, као и пратеће озвучење и осветљење. Парк је забаво – едукативног карактера, и поред реплика диносауруса, садржи инфо центар са сувенирницом, ресторан, дечију играоницу и простор за заједничку игру деце, опремљен великим бројем елемената за забаву и рекреацију.
Прва школа која је организовано посетила парк је ОШ „Страхиња Поповић“ из Дворана, 16. септембра 2021. године.

Dopis za školsku upravu – Туристичка огранизација града Крушевца

Сајт Туристичке организације града Крушевца