Ученици од 5. до 7. разреда су са наставницима енглеског и немачког језика обележили Европски дан језика различитим низом активности. Присуствовали су онлајн догађају “European Day of Languages 2020” на eTwinning порталу у организацији наставнице Иване Кричак, уз учешће десетак наставника из различитих земаља. Попуњавали су дигитални пано са честим језичким изразима на различитим језицима.

Napravljeno pomoću Padleta

Писали су поруке на различитим језицима и учили језичке фразе са дигиталног паноа – падлета.

Napravljeno pomoću Padleta

Као део припремних активности за одлазак на мобилност наставника у оквиру Еразмус + КА101 пројекта ,,Иновативним методама рада до унапређења наставе и учења” ученица Јана Крстић презентовала је презентације, које су у сарадњи са ученицима припремили наставници Младен Петровић и Сања Николић, о Италији – Болоњи и Грчкој – Атини. Део активности односио се и на упознавање основних језичких фраза на италијанском и грчком језику.