Велики број ученика од 1.-8. Разреда ОШ “Страхиња Поповић” из насељених места Дворане, Петина, Пољаци и Ловци, чланови КУД Бистрица из Дворана, наступио је на 43. Манифестациј Такмичење села. Најмлађа фолклорна група извела је игре из Шумадије, које су резултат заједничког рада фолклорне секције школе и руководиоца КУД Бистрица, Ивана. Средња фолклорна група извела је Нишаву, док су њихови старији другови, сада средњошколци, извели су Влашке игре и Игре из горње Пчиње. Цео програм био је пропраћен аплаузима многобројних представника градске управе, као и родитеља и мештана Дворана и околних села. То је била права наград за уложен труд и рад, а овим путем су показали својим вршњацима да је могуће на креативан начин проводити слободно време, да оваква врста активности развија позитиван однос према културном наслеђу, љубав према фолклору, песми и игри, развија позитивне особине личности, осећај за тимски рад.