Посета Народној библиотеци града Крушевца

Традиционално дружење првака са библиотекарима Народне библиотеке Крушевац се наставило и ове године.

У оквиру Дечије недеље, у уторак, 3. октобра 2017. године, ученици првог разреда ОШ „Страхиња Поповић“ из матичне школе и издвојених одељења су са учитељима посетили библиотеку града Крушевца. Вођени сигурном руком библиотекарке деца су ушетала у чаробни свет књига. За децу је припремљен  пригодан програм. Ученици су уживали у дивним причама које је ученицима читала љубазна библиотекарка. У оквиру посете ђаци су имали прилику да сазнају значај библиотеке, објашњен им је начин на који могу позајмити књиге,  како се књиге чувају и шта све могу да очекују када дођу у библиотеку. Указано им је на значај и вредност читања у њиховом одрастању. Све је протекло у пријатном расположењу и на опште задовољство свих присутних. У прилог овоме говоре и фотографије.

Првацима су уручене бесплатне чланске карте чиме су и званично постали њени чланови како би већ на почетку школовања стекли читалачке навике и развили љубав према књизи.

Учитељица,

Јелена Живковић