Обележен Европски дан језика

Ученици и наставници енглеског,немачког и српског језика 26.09.2017.  реализовали су пројекат под називом „Говоримо стране језике“, у оквиру којег су ученици говорили о значају учења и познавања страних језика. Дан раније, ученици су добили задатак да на хамерима испишу поздраве на различитим језицима, и да на интернету истраже зашто се слави овај дан. Припремљени материјал су поменути ученици представили  ученицима 5.разреда и присутним колегама , који су и сами приказали завидно познавање страних језика.Присутни су могли чути дијалоге на енглеском, немачком и  француском језику, али и италијански, македонски, бугарски, руски  и јапански језик. Такође, сви присутни били су у прилици да буду услужени  у учионици - „инернационалном  кафићу“. На столовима се нашло послужење уз мени  исписан на енглеском и немачком, језицима који се изучавају у школи. Ученици су се приликом послуживања обраћали на немачком и енглеском језику, а присутни су улазили у конверзацију на овим језицима. Овакво обележавање Европског дана језика допринело је развијању свести о потреби и значају изучавања страних језика.

Дарко Обрадовић